Wykonawcy ogrodzeń akustycznych

Wykonawcy ogrodzeń akustycznych

ploty-akustyczne
panele-wygluszajace

Posiadanie ogrodzenia akustycznego jest doskonałym sposobem, aby pomóc zmniejszyć hałas w swoim domu. Czy chcesz trzymać psy na zewnątrz, czy chcesz chronić swoje dzieci przed hałaśliwymi sąsiadami, akustyczne ogrodzenie może zrobić sztuczkę.

Umieść swoją barierę dźwiękową jak najbliżej źródła hałasu

Idealnie byłoby umieścić barierę dźwiękową jak najbliżej źródła hałasu. Można to zrobić, budując barierę jak najbliżej drogi. Można użyć drewna lub płyt włókno-cementowych, ale najlepszym materiałem do tego zadania jest blacha stalowa. Należy również unikać przerw w barierach, aby zminimalizować przenoszenie dźwięku. Drzewa lub liście znajdujące się nad barierą mają szkodliwy wpływ.

Najlepszym sposobem pomiaru skuteczności bariery dźwiękowej jest pomiar utraty tłumienia dźwięku. Można to zrobić za pomocą mikrofonu referencyjnego przy źródle dźwięku. Będziesz musiał wziąć pod uwagę hałas otoczenia źródła, aby uzyskać dobre wyobrażenie o tym, z czym masz do czynienia. Należy również wziąć pod uwagę, jak blisko znajduje się źródło dźwięku, aby uzyskać dokładny obraz tego, z czym mamy do czynienia.

Należy również rozważyć wydajność akustyczną bariery dźwiękowej. Na wydajność akustyczną bariery dźwiękowej będzie miało wpływ wiele czynników, w tym prędkość i kierunek źródła dźwięku oraz rodzaj wytwarzanego przez nie dźwięku. Można również rozważyć użycie materiału pochłaniającego hałas, aby pomóc zmniejszyć hałas bezpośredni i dźwięk odbity.

Na przykład wzdłuż głównych dróg można zainstalować barierę przeciwhałasową. Można również rozważyć umieszczenie jej w pobliżu domu, aby zmniejszyć hałas z sąsiednich dzielnic. Można też zbudować taką barierę wzdłuż ganku, aby uniemożliwić sąsiadom hałasowanie przez całą noc. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z inwestycji, upewnij się, że bariera jest umieszczona na odpowiedniej wysokości i jest szczelna, aby zminimalizować przenoszenie hałasu. Parametry akustyczne powinny być o około 10 decybeli niższe niż tłumienie, którego oczekujesz u źródła. Jeśli masz szczęście mieszkać przy cichej ulicy, będziesz mógł czerpać z tego korzyści przez wiele lat.

Najlepszym sposobem na zmierzenie skuteczności bariery dźwiękowej jest zmierzenie źródła hałasu. Jeśli nie jesteś zbyt chętny do posiadania ściany na swoim podwórku, to ogrodzenie jest prawdopodobnie drogą do zrobienia.

Wypełnij luki w ogrodzeniu

Posiadanie luk w ogrodzeniu może stworzyć zagrożenie, zwłaszcza jeśli masz zwierzęta domowe, które uwielbiają kopać. Mogą one również być źródłem hałasu na podwórku. Na szczęście można wypełnić te luki i poprawić wygląd swojego domu.

Można to zrobić na kilka sposobów, między innymi umieszczając w szczelinach dekoracyjne kamienie. Kamienie te powinny mieć średnicę około 1-3 cali. Należy je równomiernie rozłożyć za pomocą grabi łukowych i ubić.

Innym pomysłem jest użycie tkanej taśmy winylowej. Jest to również nazywane taśmą użytkową i jest odporne na warunki atmosferyczne. Można go przybić lub zszyć do górnej części ogrodzenia.

Jeśli masz ogrodzenie akustyczne, spróbuj wyłożyć je cegłami. Możesz również wypełnić luki kamieniami dekoracyjnymi, siatką drucianą lub nawet rośliną. Możesz nawet zbudować ściankę lub schowki, aby zakryć szczeliny.

Szczeliny w Twoim ogrodzeniu są oznaką złego montażu. Mogą one być spowodowane nieprawidłowym pomiarem długości ogrodzenia lub ukształtowania terenu. Mogą być również spowodowane erozją lub naturalnym ruchem ziemi. W takim przypadku konieczna może być naprawa ogrodzenia lub wymiana uszkodzonych materiałów.

Największym problemem z lukami w ogrodzeniu jest to, że mogą one pozwolić na podróżowanie dźwięku w prawo. Jeśli Twój płot nie jest wystarczająco wysoki, możesz nawet usłyszeć dźwięk przejeżdżających samochodów! Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli twój płot znajduje się w pobliżu drogi.

Najlepszym sposobem na naprawienie luk w Twoim ogrodzeniu jest zdobycie nowych desek ogrodzeniowych. Dodanie nowych desek nie tylko przywróci wygląd Twojego ogrodzenia, ale także pomoże zapobiec dalszym uszkodzeniom.

Inne metody to wyłożenie ogrodzenia kamieniami ozdobnymi. Możesz również umieścić siatkę drucianą na ogrodzeniu. Może to pomóc w ochronie Twojego podwórka przed zwierzętami i utrzymaniu bezpieczeństwa zwierząt domowych sąsiadów.

Jeśli jesteś w pośpiechu, aby wypełnić luki w swoim ogrodzeniu, możesz zdecydować się na wynajęcie usługi naprawy ogrodzenia. Usługi te zapewnią Ci pisemny koszsztachetys i bezpłatną wycenę. Profesjonalista będzie w stanie upewnić się, że praca jest wykonywana prawidłowo.

Dodaj drugą warstwę ogrodzenia do istniejącego ogrodzenia

Dodanie drugiej warstwy ogrodzenia do istniejącego ogrodzenia jest skutecznym sposobem na powstrzymanie hałasu przed dotarciem do domu. Oprócz blokowania hałasu, może to również pomóc w utrzymaniu rozmów z podsłuchu.

Aby skutecznie zablokować hałas, Twoje ogrodzenie musi być w stanie pochłonąć lub odbić fale dźwiękowe. W zależności od wielkości i wysokości Twojego ogrodzenia, ilość dźwięku, któremu możesz zapobiec, będzie się różnić.

Materiały, które mogą być używane do blokowania dźwięku to drewno, metal i winyl. Najlepsze materiały do wyboru to te, które będą oferować największą trwałość. Najbardziej trwałe materiały to metal falisty i grube drewno premium.

Drewno jest tradycyjnym materiałem na ogrodzenia. Jednak ogrodzenie akustyczne może nie oferować tak dużej absorpcji dźwięku jak inne rodzaje ogrodzeń. Może być również podatne na gnicie i działanie termitów.

Dodanie warstwy winylu obciążonego masą do swojego ogrodzenia może pomóc w blokowaniu dźwięku. Mass loaded winylu jest łatwy w instalacji i będzie działać, aby wypełnić luki między deskami ogrodzenia. Można go przymocować do zewnętrznego obwodu ogrodzenia lub zszyć go do jednej strony ogrodzenia. Winyl powinien być uszczelniony z akustycznym uszczelniaczem, aby uszczelnić szwy.

Inną metodą blokowania hałasu jest zastosowanie koców akustycznych. Są one zazwyczaj przymocowane między dwiema warstwami ogrodzenia. Są one doskonałym rozwiązaniem, jeśli twój problem z hałasem jest ograniczony do małego systemu HVAC.

Innym rozwiązaniem zapobiegającym docieraniu hałasu do domu jest instalacja membrany przeciwhałasowej. Bariery przeciwhałasowe działają poprzez redukcję hałasu, zamieniając go na śladową energię cieplną. Są one zazwyczaj dostępne w rolkach, co ułatwia ich instalację. Jednak wymagają one usztywnienia i klamerek do utrzymania membrany w miejscu.

Zbyt krótkie ogrodzenia mogą przepuszczać fale dźwiękowe. Dlatego ważne jest, aby zainstalować ogrodzenie na dużej wysokości.

Jeśli chcesz zablokować hałas przed przejściem przez podwórko, możesz użyć ogrodzenia, które jest podniesione nad ziemią. Możesz również zainstalować żywe bariery, takie jak rośliny lub krzewy.

Zwiększ wysokość swojego ogrodzenia

Zwiększenie wysokości ogrodzenia akustycznego może pomóc w zablokowaniu niechcianych dźwięków z zewnątrz domu. Aby osiągnąć ten cel, powinieneś wykonać kilka prostych kroków.

Najpierw określ wysokość ogrodzenia, które chcesz zainstalować. Możesz dodać toppery, aby zwiększyć wysokość swojego ogrodzenia i stworzyć więcej prywatności. Idealnie, twój płot powinien mieć co najmniej 6 stóp wysokości, aby zablokować większość dźwięków.

Następnie zdecyduj się na materiały. Materiał, który wybierzesz powinien być mocny i trwały. Możesz wybrać drewno, cegły lub kamień, aby stworzyć skuteczną barierę dźwiękową. Wybierz materiał w oparciu o to, co lubisz i swój budżet. Niektórzy ludzie decydują się na użycie wielu materiałów do swojego ogrodzenia.

Na przykład obciążony masą winyl kanapkowany między panelami drewnianymi zapewnia dodatkową redukcję dźwięku. Możesz również użyć paneli BlocknZorbe z węgla drzewnego, aby zwiększyć gęstość swojego ogrodzenia. Materiał ten zachowuje również swoją atrakcyjność wizualną.

Podczas budowy ogrodzenia, upewnij się, że używasz silnych śrub konstrukcyjnych. Te śruby są obrabiane cieplnie dla maksymalnej wytrzymałości. Jeśli używasz miękkiego drewna, będziesz musiał wstępnie wywiercić otwory przed zainstalowaniem ogrodzenia.

Fale dźwiękowe mogą przechodzić przez najmniejsze szczeliny w Twoim ogrodzeniu. Możesz poprawić izolację akustyczną swojego ogrodzenia, instalując szczelną barierę na dole ogrodzenia. Możesz również użyć roślin do blokowania hałasu. Nie chcesz jednak, aby Twój płot blokował wszystkie hałasy.

Możesz również użyć tkaniny akustycznej i kamienia do pokrycia swojego ogrodzenia. Jeśli chcesz zbudować swoje ogrodzenie samodzielnie, pamiętaj, aby zaplanować materiały, których będziesz potrzebować i dokładne pomiary. Może być konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę dla ogrodzenia, które jest niskie lub blisko drogi.

Możesz również chcieć zwiększyć wysokość ogrodzenia akustycznego, jeśli mieszkasz w pobliżu ruchliwej drogi. Posiadanie bariery dźwiękowej sprawi, że Twój dom będzie cichszy i może zmniejszyć stres.

Podczas budowy ogrodzenia trzeba będzie również zainstalować słupki ogrodzeniowe. Do zabezpieczenia słupków można użyć metalowych płytek lub pasków mocujących. Można również dodać śruby strukturalne do górnych i dolnych rzędów ogrodzenia. Śruby te są wykonane z mocniejszej stali.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.pl – ekrany dźwiękoszczelne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]